Členové skupiny Linkin Park

Chester Bennington

Narodil se 20. března 1976 v Phoenixu v americkém státě Arizona. Má o 13 let staršího bratra, jeho otec je policista a matka zdravotní sestra. Rodiče se však rozvedli, když bylo zpěvákovi 11 let. V dětství byl sexuálně zneužíván člověkem blízkým jeho rodině a několik jeho přátel spáchalo sebevraždu. Jeho život od té doby provázely problémy s drogami, byl i zadržen za držení marihuany. Závislosti se s pomocí matky zbavil. Chaz chodil na Greenway High School, později Washington High School, kde roku 1994 odmaturoval. Chester Bennington Ještě před působením v Linkin Park zpíval v kapele Sean Dowdell and his Friends? - později přejmenované na Grey Daze. S bubeníkem Grey Daze, Seanem Dowdellem, dodnes působí v kapele Bucket Of Weenies (hrají většinou covery známých rockových kapel) a také s ním vlastní síť tetovacích klubů. 31. října 1996 se oženil se svou dlouholetou lásku Samanthou (snubní prstýnky měli vytetované, protože na šperky prý tehdy neměli peníze). 19. dubna 2002 se jim narodil syn Draven Sebastian. Na počátku roku 2005 se se Samanthou rozvedl. V prosinci 2005 si vzal modelku Talindu Bentley (fotila několik fotografií pro časopis Playboy). 16. března 2006 mu porodila syna Tylera Lee. V současné době se věnuje s Linkin Park propagaci nového alba Minutes to Midnight, které vyšlo v květnu 2007, Dále pracuje i na svém sólovém albu, které by mělo vyjít v první polovině roku 2008. Prozatimní název sólového projektu je Dead by Sunrise.

Michael Kenji Shinoda

(známý také jako Akira, Spike Minoda, Glue) je raper, klávesista a kytarista skupiny Linkin Park. Narodil se 11.2. 1977 a pochází z Agoury v Kalifornii. Jeho matka Kim je Ruska, od které je vzdáleně spřízněn se skladatelem Petrem Iljičem Čajkovským, otec Leslie je původem Japonec a má mladšího bratra Jasona. Deset let hrál na klavír, ale potom mu začala vážná hudba lézt na nervy a zalíbil se mu jazz a hip-hop. Pro hudbu se Mike definitivně rozhodl po koncertu KilleraB´. 10.5. 2003 se oženil s Annou Alexis Lovejoy a stále se spekuluje o tom, že spolu čekají dítě. Stejně jako Chester rád mění barvu vlasů, ale jeho přírodní je kupodivu tmavě modrá. Zbožnuje zpěvačku DIDO. Je extrémně krátkozraký a nosí kontaktní čočky (výjmečně nasadí i brýle). Má velký talent jak na hudbu, tak na malování-namaloval obal alba Hybrid Theory. O Mikeovi se říká, že je spolu s Chesterm nejzábavnější z Linkinů. Oproti Chesterovi už svoji sólovku vydal-projekt, na kterém se podíleli i Styles of Beyond nebo Jay-Z.

Joe Hahn

(* 15. března 1977), známý také jako Mr. Hahn, je DJ skupiny Linkin Park. Narodil se v Glendale v Kalifornii do třetí generace korejských přistěhovalců. Má 2 starší sestry. Navštěvoval Hoover High school a později Pasadena Art Center, kde potkal Mika Shinodu. Po roce ale školu ukončil a živil jako ilustrátor komiksů, spoluprací na speciálních efektech pro film a stal se grafickým designerem. Už na konci střední školy jej zaujaly turntables (mixážní pulty) a zapojil se do Mikovy skupiny Xero - později Linkin Park. Joe má na triku většinu videoklipů Linkin Park a také se mluví o filmu, který by měl režírovat. Joe nosí brýle a jeho zájmem žabky. Jeho přítelkyní je Karen Benedit. Jeho oblíbené nástroje: Vestax PDX2000, Rane TTM 54, Shure M44, AKAI MPC2000

Bradford Phillip Delson

/Big Bad Brad/ (1. prosince 1977, Los Angeles) je kytaristou skupiny Linkin Park. Etnickým původem je americký žid. Vystudoval komunikaci na Agoura High school a má bakalářský titul. První nástroj, na který hrál, byla flétna a trumpeta. Před Linkin Park působil ve skupině The Pricks. Je ženatý. Jeho žena se jmenuje Monica Lauren Delson. Říká si Big Bad Brad (Velký zlobivý Brad) a podepisuje se BBB.

Robert Gregory Bourdon

(* 20. ledna 1979) je bubeník a technický guru kapely Linkin Park. Rob je nejmladší ze skupiny a pochází z Calabasas. Etnickým původem je americký žid. Chodil na snata Monica College, obor finance a po škole se živil jako číšník. Spolu s Bradem hrál ve skupině Relative degree. K bicím se dostal už na základní škole, protože jeho matka se přátelila s bubeníkem skupiny Aerosmith, Joeyem Kramerem. Rob miluje mexickou a italskou kuchyni. Jeho oblíbený song z Hybrid Theory je In the End a nejdojemnější okamžik prý byl, když Linkini přebírali zlatou desku za Hybrid Theory. Na 100% má přítelkyni jménem Vanessa Lee Evigan. Nosí brýle.

David Michael Farrell

/Phoenix/ (8. února 1977, Massachusetts) je baskytarista v kapele Linkin Park. Žil v Mission Viego, ale usadil se v Los Angeles. Po škole (UCLA) se připojil ke kapele The Snax, kvůli které později odešel od Linkin Park, ale po roce a půl se vrátil. Kromě baskytary ovládá také violu, kytaru a cello. Dne 28. prosince 2002 se oženil s Linsey Braeunig, která pracuje jako učitelka. Má staršího bratra Joea.

Design © 2006 - 2007 ZBSP corp. All rights reserved.
Všechny podklady byly čerpány z webu wikipedia