the proDigi


Co bylo

V listopadu roku 1992 vydali prodigi svoji první desku s názvem Experince.Byl to první velký úspěch Prodigy. Bylo to první taneční album v historii, které mělo velký úspěch a hlavně velkou prodejnost. Toto album je hodina solidního super-rychlého breakbeat techno, které charakterizuje počátky The Prodigy. Obsahuje skladby jako např.Jericho či Fire.
Druhé album pojmenované Music For The Jilted Generation se vyhouplo do čela všech hitparád v Británii. Za 3 týdny se prodalo přes 100,000 kopií, a za dva měsíce prodejností předběhlo "Experience". Za půl roku se prodalo přes milion kusů.
Třetí zatím poslední album nese název The fat of the land.Toto album je přikloněno k hip hopu. Obsahuje skladby jako smack my bitch up,breathe nebo firestarter.

Nejhorší den kapely se asi stal 4.dubna roku 2000 kdy po deseti letech spolupráce odchází tanečník Leeroy Thornhill údajně proto,aby se mohl věnovat své vlastní tvorbě,kterou skládá pod pseudonymem Flightcrank. Jiní říkají že ve skupině panovaly hádky ohledně textů písniček.Fanouškové jsou zdrceni.Někteří si myslí, že se prodigi rozpadnou.Jedno je jasné,prodigi už nebudou to co dřív.
Od vydání poslední desky „Fat of the land" už uplynulo zhruba 5 let a jednotlivý členové kapely se mezitím věnovali vlastním projektům – Liam Howlett, mozek kapely, hraje po klubech jako hiphopový DJ a vydává mixované album dirtchamber siessons,které má vyjít 15.února ve stylu alb od chemical brothers, má obsahovat asi 50 songů od hip hopu Beastie boys po progresivní meat beat manifesto,Keith Flint si drnká na kytaru ve vlastní hardcore kapele, Maxim tentokrát upustil od spolupráce se zkušenými hudebníky a sáhl do domácích zdrojů zpívá se svojí sestřenicí Trinou Allen, ale i se zpěvačkou kapely Skunk Anasie.Na začátku října se pak dočkáme albového debutu Hells Kitchen.
A nakonec album Experience Expanded.
Zhruba po půl roce vystupování se poprvé v živém provedení představuje Baby´s got a temper (text původně napsal Keith Flint pro svou vlastní kapelu). První verze má značně odlišný zvuk než verze singlová. Je velmi pomalá a temná. Ovšem po odehrání songu na pár koncertech Liam usoudil že nemá patřičnou šťávu a tak jí zremixoval do nynější podoby. Některé části byly úplně vypuštěny, přibyla kytara, zrychlilo se tempo na úkor čehož song ztratil svou původní atmosféru. V červenci 2002 pak Baby´s Got a temper vychází nejprve jako white label pouze instrumentálně, později na CD ještě v originál mixu s vokály a v Dub mixu.Vychází také na DVD.Klip byl natáčen nedaleko Prahy v prostorách Kladno společností TRAKTOR, která už má na kontě klipy například Fatboye slima.Děj byl natočen podle Liamova snu o živém vystoupení před audiencí krav a hned v úvodu uvidíte naši starou dobrou Škodu 120.Média singl odsoudila a dokonce byl po uvedení zakázán, kvůli textu o rohypnolu. Prodigy jsou navíc kritizováni za snahu o co největší prodej singlu rádoby drsným textem o drogách.Po tom co média singl zavrhla Liam prohlásil že ho vůbec nechtěl vydat, že to udělal z vůle jejich nahrávací společnosti a že se vůbec neobjeví na nové desce, která má vyjít v březnu 2003. Čtvrtá deska s názvem Always outnumbered,never outgonned s pilotním singlem Babys got a temper je ještě nedokončená. Prodigi můžeme slyšet i ve filmu.Film Hackers obsahuje songy Voodoo People a One Love, film Charlieho andílci smack my bitch up nebo nejznámější Matrix s písní Minfields.